Рішенням Запорізької міської ради у 1953 році відкрито обласну станцію юних натуралістів. Першим директором станції стала Тамара Дмитрівна Бикова.

Протягом перших років існування на станції працювало 25 гуртків, якими керували 4 педагоги.

У 1960-61 роках силами педагогів та гуртківців ОБЛСЮН на площі 1 гектар було закладено молодий сад, посаджено алею тополь. У 1962 році розпочинає свою роботу обласний профільний табір, в якому щорічно оздоровлюється  80-100 юннатів, що стає доброю традицією і сьогодення. У 1963 році станція юннатів у співпраці з товариством охорони природи організовує обласну виставку „Природні багатства області”. У 1964 році юннати представляють 12 дослідницьких робіт на ВДНГ; приймають участь у республіканській виставці на кращу дослідницьку  роботу та наочний посібник; відкривається агрохімічна лабораторія.

У 1972 році на СЮН вже працюють 36 гуртків, які відвідують 540 учнів, а в 1974 році – 53 гуртки, які закріплені за 7 відділами (організаційно-масовим, ботаніко-рослинницьким,  зоолого - тваринницьким, молодших класів, садівництва, квітництва, механізації сільського господарства).  В 70-х роках вперше на станції проходить обласний зліт юннатів та учнівських виробничих бригад.

В 1983 році гуртки на станції працюють за 10 профілями: рослинництво, агрохімія, садівництво, кролівництво, квіткарництво,  виноградарство, селекційної генетики та інші.

З 1987 року ОблСЮН очолює Коваленко Інеса Валентинівна. За її ініціативою у 1987 році започатковано дитячий рух під девізом „Збережемо природу о. Хортиця”. Діти міста спільно із співробітниками заповідника „Острів Хортиця” та вчителями біології приймають участь в рейдах з охорони природи, очищенні території від сміття, збирають насіння для лісництва, проводять наукові пошуки.

У середині 90-х років через недостатнє фінансування різко скорочується кількість юннатських гуртків. У цей період розбудови і реформування колектив станції веде пошуки нових концептуальних підходів до розвитку юннатівського руху, вдосконалюються форми і зміст еколого-натуралістичної діяльності. Відповідно до соціальних умов і запитів коригуються пробільність і вікова наповнюваність гуртків та інших творчих об’єднань. Досвідченими педагогами розроблюються авторські програми, навчання здійснюється за спеціальностями: біолог-лаборант, домашня медсестра, художник-оформлювач, квіткарник-оранжувальник. Практично зі всіх спеціальностей іде поглиблене навчання біології.

Сьогодні Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (директор – Ульянова Олена Іванівна) керує екологічною, натуралістичною, дослідницькою роботою учнівської молоді області разом з Бердянською міською станцією юннатів (директор Міщенко Н.М.),  Мелітопольським еколого-натуралістичним центром дітей та юнацтва (директор Кот Т.В.),  еколого-натуралістичним відділом Токмацького ЦДЮТ (директор Іваненко Г.М.), Запорізьким міським дитячим ботанічним садом (Єрьоміна Т.І.) та центром еколого-натуралістичної творчості молоді при НВО м. Енергодара (директор Іголкіна Я.В.)

Нині в ЗОЦЕНТУМ гуртковою роботою охоплено 670 дітей різного віку, які займаються у 55 гуртках 27 профілів. Педагогічний колектив Центру (а це 14 педагогів) постійно забезпечує право вільного вибору дітьми виду діяльності та отримання ними якісної позашкільної освіти.

СТРУКТУРА ЗОЦЕНТУМ

1. ЕКОЛОГІЧНИЙ ВІДДІЛ

2. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ВІДДІЛ

3. ХІМІКО-БІОЛОГІЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ МАН

 4. МЕТОДИЧНА СЛУЖБА

5. ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА

6. НАВЧАЛЬНО-ДОСЛІДНА ЗЕМЕЛЬНА ДІЛЯНКА




 

 

Наші користувачі

Тут ви можете описати типових користувачів, а також те, чому цей проект важливий для них. Це хороший спосіб для того, щоб користувачі повторно відвідували ваш сайт.

Історія проекту

У цій частині ви можете описати історію проекту та причини, що послужили його виникненням. Вона підходить для згадки основних етапів проекту та вшанування його учасників.